Dlaczego warto zmieniać oświetlenie na ledowe?

Oświetlenie ledowe jest stosowane coraz powszechniej nie tylko na użytek prywatny. Modernizacja oświetlenia polegająca na wymianie tradycyjnych żarówek na te w technologii LED w zakładach pracy to przede wszystkim oszczędność. Ledowe oświetlenie to także zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania systemu oświetlenia oraz poprawa wydajności pracowników. Modernizacja oświetlenia na LED to konieczność wszędzie tam, gdzie aktualne rozwiązania się nie sprawdzają. Chodzi przede wszystkim o eliminowanie generowania nadmiernych kosztów zużycia energii elektrycznej, a także niską efektywność.

Na czym polega modernizacja oświetlenia?

Modernizacji wymaga również przestarzała instalacja, która dodatkowo może stwarzać zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pracowników. 

Modernizacja oświetlenia polega na sporządzeniu audytu, a na jego podstawie - planu wymiany starego systemu oświetlenia na nowoczesne LED. 

Czy oświetlenie ledowe jest energooszczędne?

Oświetlenie ledowe jest nie tylko energooszczędne, ale również przyjazne środowisku i bezpieczne w przypadku awarii. 

Po pierwsze - żarówka LED składa się z kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu diod. W przypadku awarii jednej z nich pozostałe działają nieprzerwanie. Dzięki temu nie trzeba wymieniać całej żarówki - nawet, gdy przepali się kilka diod. 

Po drugie - oświetlenie LED pobiera znacznie mniej prądu niż klasyczne żarówki żarnikowe czy halogenowe o tej samej mocy. 

Po trzecie - żarówki dobrej jakości dają stabilne światło (nie mruga) i nie zawierają szkodliwych substancji. Dzięki temu nawet stłuczenie ich nie niesie za sobą ryzyka dla zdrowia ludzi i zwierząt. 

Czy trzeba wymieniać instalacje przy modernizacji oświetlenia?

Jeżeli instalacja jest już bardzo stara i awaryjna, lepiej zdecydować się na ten krok. Jeśli jednak jest stosunkowo nowa i bezpieczna, wymiana oświetlenia na LED absolutnie nie pociąga za sobą konieczności wymiany całej instalacji. 

Nowoczesne, energooszczędne i stabilne oświetlenie LED nie powoduje bowiem jej przeciążenia.

Czy inwestycja modernizacji oświetlenia się zwróci?

Jeżeli dotychczasowe rozwiązanie pochłaniało dużo energii i było awaryjne, naturalnie podnosiło koszty eksploatacji. 

Dodatkowo niewłaściwie dobrane światło w znacznym stopniu wpływa na efektywność pracowników. 

Oświetlenie LED zużywa o wiele mniej energii niż inne rozwiązania. Opinie firm, które zdecydowały się już na modernizację zarówno instalacji jak i oświetlenia, jednoznacznie potwierdzają, że jest to inwestycja opłacalna już nawet w krótkiej perspektywie.